Blue Star Myconos

Blue Star Myconos Reitit ja kohteet

Pireus to Mykonos
7 viikoittain
4 t 37 min
Pireus to Syros
6 viikoittain
3 t 38 min
Syros to Mykonos
6 viikoittain
0 t 46 min

Laivalla Palvelut

Blue Star Myconos on hyvin varusteltu tarjoamaan turvallisen ja mukavan merimatkan. Tässä katsaus siihen, mitä voit odottaa löytäväsi alukselta.

Hytit

Blue Star Myconos tarjoaa useita eri hyttityyppejä, jotka sopivat matkustustarpeisiisi.

Istumapaikat

Voit valita tietyn paikan etukäteen, ja lautan eri luokista ja osastoista on saatavilla erilaisia vaihtoehtoja.

Business-luokka

Nauti premium-palveluista ja lisäyksityisyydestä.

Autokansi

Ajoneuvosi ja polkupyöräsi säilytetään täällä alemmalla parkkikannella.

Lemmikkieläinten häkit

Erityisjärjestelyt opaskoirille ja avustajaeläimille.

Kansipaikat

Istu kannella ja nauti merituulesta.

Lemmikit

Lemmikit ovat tervetulleita laivaan Blue Star Myconos.

Liukuportaat

Helppoa nousua, poistumista ja liikkumista laivalla varten.

Kannen pääsy

Mene ulos hakemaan raitista ilmaa.

TV

Vietä aikaa katsomalla elokuvaa tai ohjelmaa laivalla.

Nautittavat palvelut

Mukava matka aluksella Blue Star Myconos.

###Wi-Fi

Wi-Fi

Pysy yhteydessä ystäviin, perheeseen ja kissareelseihin laivan internetyhteydellä.

###Välipalabaari

Välipalabaari

Kaikke nälkä-, jano- ja kofeiinitarpeitasi varten.

###Kaupat

Kaupat

Unohtunut jotain? Haluatko matkamuiston? Kurkista, mitä laivalla on ostettavissa.

###Lahjatavarakauppa

Lahjatavarakauppa

Hanki matkamuisto aluksen Blue Star Myconos virallisesta kaupasta.

Blue Star Myconos Istumapaikat

Matkusta omalla tavallasi! Tutustu Blue Star Myconos aluksen istumapaikkavaihtoehtoihin ja valitse sinulle sopivin.

Blue Star Myconos Hytit

Kaipaatko hieman enemmän yksityisyyttä? Tutustu aluksen Blue Star Myconos hytteihin ja löydä sinulle ja matkaseurueellesi sopiva vaihtoehto levätäksesi matkan aikana.

Laivalla Ostokset

Noustuasi alukseen Blue Star Myconos voit kuluttaa aikaa selailemalla viime hetken ostoksia virallisessa laivamyymälässä.

Pieni valkoinen koira katsoo innostuneesti merta lautan kannelta.

Lemmikin ottaminen mukaan

Lemmikkisi on tervetullut Blue Star Myconos -alukselle! Jos aiot ottaa sen mukaan, huomioi seuraavat asiat:

  • Asiakirjat: Kaikkien lemmikkien tulee matkustaa terveystietojen kanssa. Palveluskoirat vaativat virallisia papereita.
  • Häkit: Turvallisia häkkejä on varattavissa suuremmille lemmikeille.
  • Talutushihna: Koirien tulee olla aina talutushihnassa.
  • Kantolaukut: Pienet lemmikit voivat matkustaa laukuissa tai kannettavissa häkeissä.
  • Söpöt kuvat: Ei pakollista. Mutta haluaisimme nähdä karvaisen ystäväsi!
Vaaleahiuksinen taapero syö jäätelöpuikkoa ja seuraa aaltoja lautan kannelta.

Matkustaminen lasten kanssa

Suunnitteletko matkaa koko perheelle? Blue Star Myconos tarjoaa runsaasti tilaa. Tässä muutama asia, jotka kannattaa pitää mielessä:

  • Asiakirjat: Muista ottaa mukaan henkilöllisyystodistukset kaikille perheenjäsenille, myös lapsille ja vauvoille.
  • Ikäkäytäntö: Alle 16-vuotiaiden matkustajien on matkustettava aikuisen seurassa.
  • Mukavuus: Pakkaa mukaan runsaasti välipaloja ja leluja pienille matkustajille.

Blue Star Myconos Esteettömyys ja saavutettavuus

Blue Star Ferries suunnittelee aluksensa esteettömiä ja yhdenvertaisia matkoja varten. Aluksella Blue Star Myconos löydät alla luetellut tilat ja palvelut, ja henkilökunta on tarvittaessa apunasi.

###Rampit

Rampit

Helppo pääsy laivalle, sieltä pois ja laivan ympäri matkustajille, joilla on erityisiä liikkumisvaatimuksia.

###Hissit

Hissit

Pääset helposti Blue Star Myconos kaikille kansille.

Blue Star Myconos-elämys

Opitko parhaiten visuaalisesti? Ei hätää. Tutustu aluksesi ajantasaisiin kuviin.

Matkustajat jalan

Ei ajoneuvoa? Ei hätää. Jalankulkumatkustajat ovat tervetulleita Blue Star Myconos:lle. Nouset ja poistut merkityssä jonossa — seuraa vain muiden matkustajien kulkua.

Tekniset tiedot

Rakennusvuosi
RAKENNUSVUOSI

2005

Telakan nimi
TELAKAN NIMI

Elefsis Shipbuilding (Eleusis, Greece)

Matkustajakapasiteetti
MATKUSTAJAKAPASITEETTI

1915

Ajoneuvon kapasiteetti
AJONEUVON KAPASITEETTI

418

Matkustusnopeus
MATKUSTUSNOPEUS

26.50 solmut

Maksiminopeus
MAKSIMINOPEUS

28.00 solmut

Pituus
PITUUS

141.00 m

Leveys
LEVEYS

21.00 m

Blue Star Ferries: laivasto

Blue Star Ferries:lla on 11 aktiivista alusta laivastossaan. Valitse alus saadaksesi lisätietoja.

Kriti II

Kriti II Blue Star Ferries

Blue Star 1

Blue Star 1 Blue Star Ferries

Blue Star 2

Blue Star 2 Blue Star Ferries

Blue Star Chios

Blue Star Chios Blue Star Ferries

Blue Star Delos

Blue Star Delos Blue Star Ferries

Blue Star Naxos

Blue Star Naxos Blue Star Ferries

Blue Star Paros

Blue Star Paros Blue Star Ferries

Blue Star Patmos

Blue Star Patmos Blue Star Ferries

Diagoras

Diagoras Blue Star Ferries

Prevelis

Prevelis Blue Star Ferries

Smyrna di Levante

Smyrna di Levante Blue Star Ferries

Tärkeä huomautus: Vaikka tiimimme on tehnyt parhaansa, jotta tämä Blue Star Myconos -opas olisi mahdollisimman tarkka, laivan palvelut, tilat ja viihde voivat vaihdella matkustusajankohdan ja vuodenajan mukaan, ja mainitut palvelut voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta. Monimutkaisten logistiikka-aikataulujen vuoksi varustamo saattaa joutua käyttämään toista alusta matkustuspäivänä kuin sitä, jonka varasit. He pidättävät oikeuden tehdä näin ilmoittamatta meille.